Zatrzymali bierunianina poszukiwanego przez Interpol

0
fot. RB

Policjanci z Bierunia zatrzymali 29 listopada 34-letniego mężczyznę poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania w związku z działalnością w grupie przestępczej i paserstwem na terenie Francji.

Bieruńscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób, w wyniku pracy operacyjnej ustalili, że na terenie miasta przebywa 34-letni bierunianin. Był on poszukiwany za przestępstwa dokonywane poza granicami Polski. Należał do zorganizowanej grupy przestępczej i trudnił się paserstwem we Francji. Mężczyzna był poszukiwany przez Interpol – międzynarodową organizację policji.

Jak informuje nas Katarzyna Skrzypczyk, rzecznik prasowa KPP Bieruń, mundurowi namierzyli mężczyznę, gdy nieświadomy niczego jechał swoim samochodem ul. Warszawską w Bieruniu. Kiedy zatrzymany został do rzekomej kontroli drogowej był całkowicie zaskoczony i po chwili był już w rękach kryminalnych. O aresztowaniu 34-latka poinformowano Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej.

30 listopada 34-latek został przewieziony do Prokuratury Okręgowej w Katowicach. O przekazaniu poszukiwanego stronie francuskiej zadecyduje Sąd Okręgowy w Katowicach.

(J)

Dodaj komentarz