Zgon przy szkole podstawowej. Co wiadomo po sekcji zwłok

1
Miejsce zdarzenia, 21 stycznia 2020 r.; fot. ZB

Sekcja zwłok nie dała odpowiedzi na pytanie z jakiego powodu nastąpił zgon 55-letniego mężczyzny znalezionego 21 stycznia niedaleko Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach. Prokuratura poinformowała nas dzisiaj (24 stycznia), że zleci badania specjalistyczne, by to ustalić.

Trwa śledztwo Prokuratury Rejonowej w Tychach w sprawie śmierci 55-letniego mężczyzny. Znaleziono go 21 stycznia niedaleko ogrodzenia Szkoły Podstawowej nr 11 w Tychach, tuż przy chodniku biegnącym od wiaduktu na al. Bielskiej do ul. Czystej. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził nagły zgon.

Prokuratura ustaliła tożsamość mężczyzny. To kierowca TIR-a, który po zaparkowaniu swojej ciężarówki na al. Bielskiej najprawdopodobniej wracał pieszo do domu. Wczoraj (23 stycznia) przekazano śledczym wyniki sekcji zwłok.

Monika Stalmach, prokurator rejonowy w Tychach, poinformowała nas dzisiaj (24 stycznia), że sekcja zwłok nie wskazała na żadną przyczynę zgonu, a to znaczy, że na razie nie wiadomo dlaczego 55-latek zmarł. Aby to ustalić biegli zawnioskowali o przeprowadzenie badań specjalistycznych: histopatologicznych i toksykologicznych.

– Prokuratura zleci te badania – zadecydowała prokurator Monika Stalmach.

Badanie histopatologiczne, jak słyszymy, polegają na zbadaniu pod mikroskopem tkanek – w tym przypadku pobranych od osoby zmarłej. Badania takie przeprowadza się, by ustalić charakter ewentualnego procesu chorobowego odpowiedzialnego za śmierć. Natomiast badania toksykologiczne umożliwiają wykrycie w organizmie różnych pierwiastków i związków chemicznych (m.in. toksyn) oraz niebezpiecznych stężeń leków.

(vis)

Zwłoki przy Szkole Podstawowej nr 11

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here