Złóż wniosek na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii

0
Fot. UM Pszczyna

Jak informuje Urząd Miejski w Pszczynie, mieszkańcy mogą już składać deklaracje dotyczące dofinansowania instalacji odnawialnych źródeł energii. O pieniądze n ten cel będzie starała się gmina z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Od jutra też w Pszczynie odbywać się będą spotkania informacyjne na ten temat. 

Głównym celem i założeniem projektu jest wyposażenie gospodarstw domowych z terenu gminy Pszczyna w instalacje odnawialnych źródeł energii: paneli fotowoltaicznych (produkcja energii elektrycznej ze światła słonecznego), kolektorów słonecznych (produkcja ciepłej wody), pomp ciepła (centralne ogrzewanie i ciepła woda).

Można uzyskać od 88 do 95 proc. dofinansowania. Przewidziana wielkość wkładu na zakup i budowę instalacji OZE: instalacji fotowoltaicznej – wielkość wkładu własnego ok. 2000 zł, kolektorów słonecznych – wielkość wkładu własnego ok. 1500 zł, pompy ciepła z wymiennikiem gruntowym – wielkość wkładu własnego ok. 6500 zł. Więcej informacji pod numerem telefonu: 500 096 461

Na spotkaniach informacyjno-szkoleniowych zainteresowani mieszkańcy uzyskają szczegółową wiedzę na temat inteligentnego zarządzania energią oraz form bezzwrotnych dotacji. Spotkania odbędą się w dniach 12-19 lutego:

12 lutego, godz. 16.30 – Urząd Miejski w Pszczynie, ul. Rynek 2 (Duża Sala Obrad im. ks. Piotra Skargi),

13 lutego, godz. 16.30 – OSP Łąka, ul. Turystyczna 28,

15 lutego, godz. 16.30 – OSP Jankowice, ul. Kasztanowa 9,

19 lutego, godz. 16.30 – OSP Piasek, ul. Katowicka 63.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z bezzwrotnej dotacji w wysokości 88-95 proc. na zakup i budowę instalacji OZE w gospodarstwie domowym mogą już składać wniosek-deklarację: w Biurze Obsługi Klienta, Urząd Miejski w Pszczynie, pok. nr 4; wysyłając podpisany skan dokumentu na adres biuro@novista.pl; podczas spotkań informacyjno-szkoleniowych.

Wnioski do pobrania tutaj. Można je także odebrać w Biurze Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim oraz podczas spotkań. Termin składania wniosków upływa 26 lutego br.

(JJ)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here