Zmarła kobieta w szpitalu zakaźnym w Tychach

0
fot. Jarosław Jędrysik

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował dzisiaj (30 marca o godz. 9.11) o szóstej ofierze koronawirusa na Śląsku: w szpitalu zakaźnym w Tychach zmarła 83-letnia pacjentka.

Śląski Urząd Wojewódzki poinformował o śmierci 83- letniej mieszkanki Zabrza. Była już bardzo chora gdy 25 marca trafiła do szpitala zakaźnego Megrez w Tychach. Zaraziła się koronawirusem od osoby ze swojego najbliższego otoczenia. 83-latka miała choroby współistniejące.

Wzrasta liczba zakażeń w województwie śląskim.

Na zwolnieniu lekarskim był mężczyzna w średnim wieku, gdy wystąpiły u niego objawy koronawirusa. Stan zdrowia jest dobry, a służby sanitarne w Bytomiu ustalają źródło zakażenia.

Niepokojące objawy wystąpiły u kobiety z powiatu tarnogórskiego, która przebywała na L4. Nieustalone jest źródło zakażenia.

W pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku, która w dobrym stanie zdrowia przebywa w izolacji. Mieszkanka powiatu będzińskiego była źródłem zakażenia osoby z najbliższego otoczenia – mężczyzny w sile wieku, u którego wystąpiły dokuczliwe objawy COVID-19 (choroby wywołanej koronawirusem).

Również w miejscu pracy zakaziła się kobieta w sile wieku, która leczy się w domu, pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych w Bytomiu.

Bytomscy inspektorzy sanitarni ustalają także jak doszło do zakażenia kobiety w średnim wieku, która w dobrym stanie zdrowia przebywa obecnie w izolacji domowej.

W trakcie dochodzenia są także służby sanitarne z Rudy Śląskiej, które badają okoliczności zakażenia kobiety w sile wieku.

W miejscu pracy prawdopodobnie zakaziła się kobieta w średnim wieku, która kuruje się w domu pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 30 marca o godz. 8.46, że w województwie śląskim zanotowano już 203 zachorowania na COVID-19, a 6 osób zmarło na tę chorobę. W całej Polsce liczba zachorowań wzrosła do 1905, liczba zgonów do 26.

(pp

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here