10. Mikołajkowy Rodzinny Turniej Badmintona

0

W niedzielę, 8 grudnia, w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zamenhofa 5a w Pszczynie odbędzie się 10. Mikołajkowy Rodzinny Turniej Badmintona. Podczas imprezy będzie można spotkać wolontariuszy Fundacji Iskierka, którzy przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na leczenie 7-letniej Dominiki Wyroby z Wisły Małej.

Do udziału w turnieju jego organizatorzy zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych. Warunek: trzeba stworzyć dwuosobową drużynę (dziecko + dorosły).  Można będzie wystartować w następujących kategoriach: amatorzy – czyli osoby grywające w badmintona sporadycznie, amatorzy „Raz do roku” – osoby niegrające w badmintona, masters – zawodniczki i zawodnicy, ambitni amatorzy, „Nierodzina” – osoby niezwiązane rodzinnie.

W pierwszym pojedynku będą rywalizowali dorośli, następnie dzieci, a jako trzecia jest zaplanowana gra podwójna. O zwycięstwie będzie decydowała ilość wygranych pojedynków łącznie.  Kategorie amatorów i amatorów „Raz do roku” wystartują o godz. 9.00, masters i „Nierodzina” o godz. 12.00.

Zgłoszenia będą przyjmowane w dniu zawodów, 30 minut przed rozpoczęciem turnieju w poszczególnej kategorii. System rozgrywek będzie uzależniony od liczby zgłoszeń (sugerowany grupowo-pucharowy).

Każda rodzina weźmie udział przynajmniej w dwóch meczach. Będą one rozgrywane po jednym secie do 21 punktów (dorośli – 1 set; dzieci – 1 set, gry podwójne – 1 set na całym korcie deblowym).

Organizatorzy zapewniają lotki. Wpisowe wynosi 20 zł na parę. Nagrody: dyplomy (dla każdej pary), medale i puchary (dla trzech najlepszych par) oraz niespodzianki.

Podczas 10. Mikołajkowego Rodzinnego Turnieju Badmintona wolontariusze z Fundacji Iskierka będą kwestować na leczenie 7-letniej Dominiki Wyroby z Wisły Małej. Dziewczynka jest poważnie chora i w krótkim czasie trzeba zebrać ogromne środki na jej leczenie. Więcej o Dominice: tutaj.

Organizatorami turnieju są: UKS Plesbad Pszczyna, POSiR Pszczyna, MORiS Pszczyna, Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu.

Patronat medialny: m.in. „Nowe Info”.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here