Będzie rondo im. Zygmunta Hanusika. Radni podjęli decyzję

0
Zygmunt Hanusik w trakcie kariery i współcześnie; fot. Muzeum Miejskie w Tychach

Będzie rondo im. Zygmunta Hanusika, znanego kolarza, który zmarł 4 marca br. Radni podjęli decyzję. Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Tychy (29 kwietnia) radni jednogłośnie (przez aklamację) przyjęli uchwałę w tej sprawie.

Zygmunt „Zyga” Hanusik, legendarny uczestnik Wyścigu pokoju zmarł w wieku 76 lat. Był mieszkańcem dzielnicy Wartogłowiec. Kolarz będzie patronem ronda położonego u zbiegu ulic Goździków i Skotnicy.

Przypomnijmy, że 6 marca br. radni PiS i Rada Osiedla Wartogłowiec zawnioskowali do prezydenta Tychów Andrzeja Dziuby (za pośrednictwem Barbary Koniecznej, przewodniczącej Rady Miasta) o nadanie rondu w Wartogłowcu imienia Zygmunta Hanusika.

W uzasadnieniu wniosku napisano m.in., że Zygmunt Hanusik, urodzony w Tychach, całe życie związany z miastem, mieszkał w dzielnicy Wartogłowiec, gdzie znajduje się wspomniane rondo.

„Uważamy, iż jest to osoba wybitna, która zasługuje na takie upamiętnienie. Wniosek nasz popiera Rada Osiedla Wartogłowiec. Posiadamy informację, że poprzednia propozycja nazewnictwa tego ronda nie została zrealizowana z uwagi na wycofanie się z tego pomysłu wnioskodawców. Prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku. Uzasadnienie istotnego znaczenia dla miasta: upamiętnienie znanego tyszanina”. Wniosek podpisali radni: Anita Skapczyk, Aleksandra Wysocka-Siembiga, Iwona Oleksiak, Andrzej Kściuczyk, Jarosław Hajduk, Marek Gołosz i Sławomir Wróbel.

Rondo Hanusika, fot. AS

Nazwa „rondo Zygmunta Hanusika” zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia dzisiejszej uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Jak informuje nas radny Michał Kasperczyk, 17 lipca br. w Tychach odbędzie się wyścig kolarski „Tyskie Kryterium Fiata” (współorganizował go Zygmunt Hanusik). W tym roku zawody rozgrywane będą jako Memoriał Zygmunta Hanusika.

O ZYGMUNCIE HANUSIKU CZYTAJ PONIŻEJ:

Kolarz Zygmunt Hanusik patronem ronda w Wartogłowcu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here