Karolina Naja z drugim medalem w Tokio!

0
Brązowa osada na dystansie K4 500 m. Karolina Naja wiosłuje pierwsza; fot. screen Eurosport

Kajakarka Karolina Naja, wychowanka MOSM Tychy zdobyła dziś (7 sierpnia) drugi medal na olimpiadzie w Tokio. Tyszanka sięgnęła po brąz w konkurencji K4 500 m wraz z Anną Puławską, Justyną Iskrzycką i Heleną Wiśniewską.

Zwyciężyła osada Węgier przed Białorusinkami. Polki na półmetku były czwarte, ale wyprzedziły czwórkę z Nowej Zelandii, którą prowadziła Lisa Carrington, trzykrotna złota medalistka tokijskich igrzysk. Polki straciły do Węgierek 0,982 sekundy.

To pierwszy medal dla naszego kraju w historii kobiecego kajakarstwa wywalczony w czwórce. Naja i Puławska po raz drugi stanęły na podium w Tokio. 3 sierpnia wywalczyły srebrny medal w dwójce na 500 m – czytaj TUTAJ.

Karolina Naja zdobyła już czwarty medal w historii swoich startów na igrzyskach olimpijskich. W 2012 r. w Londynie i w 2016 r. w Rio de Janeiro sięgnęła po brąz w dwójce z Beatą Mikołajczyk.

Jak podliczyli statystycy, w liczbie olimpijskich krążków Karolina zrównała się ze skoczkami narciarskimi: Adamem Małyszem i Kamilem Stochem, szermierzem Witoldem Woydą oraz chodziarzem Robertem Korzeniowskim. Więcej medali w historii polskich występów na igrzyskach zdobyli jedynie: szermierz Jerzy Pawłowski (pięć), biegaczka narciarka Justyna Kowalczyk (pięć) oraz lekkoatletka Irena Szewińska (siedem).