Kobiety na naszych łamach – Wioleta Piróg

0
Wioleta Piróg z córką Oliwką; fot. arc Wioleta PIRÓG, szczęśliwa żona, mama trójki dzieci. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (studia magisterskie) oraz Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu (licencjat). Współpracowała z Górnośląskim Tygodnikiem Regionalnym Echo. Obecnie publikuje w dwutygodniku i portalu Nowe Info. Lubi rodzinne wycieczki rowerowe i w góry, spacery, sport, gry planszowe. Lubi czytać książki i pisać.
Reklama

Szczęśliwa żona, mama trójki dzieci. Tyszanka, dziennikarka, współpracująca z „Nowym Info”. Napisała bajkę dla dzieci pt. „Wyjątkowy smok Płomyczek”. Inspiracją do powstania książki była czteroletnia Oliwia, niepełnosprawna córeczka.

Oliwka, rehabilitowana od szóstego miesiąca życia, otrzymała wiele pomocy od specjalistów i ludzi dobrej woli. Dlatego bajka o smoku Płomyczku jest projektem charytatywnym. Wioleta Piróg napisała ją, aby pomóc innym. Sprzedaż całego nakładu wspomaga hospicjum w Częstochowie.

Na naszych łamach Wiola opowiedziała nam o bólu i ogromnej miłości, o życiu z niepełnosprawnym dzieckiem i dla niego. Rozmowa ta jest do przeczytania TUTAJ.

Z Olisią jesteśmy szczęśliwi

Reklama

(r)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here