Lidl w miejsce ZEG-u

0
W miejscu, w którym stał wieżowiec Zakładu Elektroniki Górniczej rozpoczęła się budowa sklepu sieci Lidl; fot. J. Jędrysik

W miejsce wyburzonego w zeszłym roku budynku byłego Zakładu Elektroniki Górniczej rozpoczęła się budowa sklepu sieci Lidl.

Jak informowała nas już dwa lata temu Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy, 2 lutego 2015 r. gmina wydała decyzję ustalającą warunki zabudowy dla planowanej u zbiegu ul. Budowlanych i bp. Burschego inwestycji. Wnioskowano o warunki dla budowy obiektu handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną i miejscami parkingowymi. Nieruchomość była wtedywłasnością spółki  AMJ Investment z Poznania.

Tablica informacyjna na placu budowy; fot. JJ

Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik UM Tychy, 2 stycznia 2017 r. decyzja o pozwoleniu na budowę obiektu handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną, miejscami parkingowymi oraz pylonem reklamowym została przeniesiona na firmę Lidl Sp. z o.o. Sp. K.

Napisaliśmy e-maila do biura prasowego spółki Lidl m.in. z pytaniem czy sklep przy ul. bp. Burschego będzie typowym obiektem tej sieci, czy też będzie się wyróżniał w jakiś sposób? Chcieliśmy też wiedzieć kiedy inwestycja będzie gotowa? W wyznaczonym terminie nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Tak więc na pograniczu Glinki i osiedla B tworzy się spore „centrum zakupowe”. Obok budowanego niemieckiego Lidla jest już bowiem sklep wywodzącej się z Danii sieci Netto, a kawałek dalej, na ul. Budowlanych, funkcjonuje francuski E.Leclerc. Przypomnijmy, że spółka Pergranso zajmująca się nieruchomościami E.Leclerc Polska kupiła nieruchomość z piekarnią Gigant. Działka sąsiaduje z tyskim sklepem E.Leclerca. – Budynki nie są nam potrzebne, dlatego są wyburzane. Nie wiadomo jeszcze jak zagospodarujemy ten teren – mówiła nam w listopadzie 2016 r. przedstawicielka spółka Pergranso.

Przeczytaj i zobacz więcej:

JAK ZNIKAŁ ZEG – ZDJĘCIA

FILMY Z ROZBIÓRKI ZEG-U

POD TONAMI GRUZU ZNALEŹLI AKT EREKCYJNY ZEG-u

HISTORIA ZEG-u

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here