Nauczyciele odstępują od strajku

0

Nauczyciele dwóch przedszkoli z Mikołowa odstąpili od strajku. Kolejne trzy placówki zamierzają zakończyć protest po świętach.  

Jak poinformował nas Tomasz Rogula, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mikołowie, od poniedziałku, 15 kwietnia nie strajkuje Przedszkole nr 6 w Mikołowie Borowej Wsi; a od środy, 17 kwietnia Przedszkole nr 4 w Mikołowie Kamionce. – Po świętach zakończenie protestu zapowiedzieli też nauczyciele z Przedszkola nr 9 w centrum miasta (przy ul. K. Miarki). Ich strajk ma zostać przerwany we wtorek, 23 kwietnia – mówi rzecznik UM Mikołów.

Przedszkole nr 11 przy ul. Kownackiej 1 w Mikołowie ogłosiło, że nie strajkuje od 23 kwietnia. Także Przedszkole nr 3 przy ul. Konstytucji 3 maja w Mikołowie ogłosiło 18 kwietnia na swoim profilu facebookowym, że od 23 kwietnia prowadzić będzie zajęcia z dziećmi w normalnym trybie, chociaż jeszcze 12 kwietnia nauczyciele tej placówki pisali na Facebooku:

Jak słyszymy od rzecznika gminy, na dzień 17 kwietnia strajkują wszystkie pozostałe placówki oświatowe podlegające miastu i starostwu.

W poniedziałek, 15 kwietnia na rynku w Mikołowie odbyła się pikieta „Protest z wykrzyknikiem”, w ramach ogólnopolskiej akcji wsparcia strajku nauczycieli. Organizatorzy zapowiadali ją jako apolityczną. Jednak podczas pikiety odczytano apele lokalnych polityków – radnych miejskich i powiatowych – do premiera i Ministerstwa Edukacji Narodowej o zwiększenie subwencji oświatowej.

15 kwietnia egzaminy ośmioklasistów w Mikołowie rozpoczęły się bez przeszkód.

(J)

Strajk nauczycieli. Członkowie „Solidarności” strajkują razem z ZNP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here