Od jutra czynny będzie wiadukt na ul. Beskidzkiej

0
Wiadukt na ul. Beskidzkiej (DK1); fot. ZB

Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy, dobiega końca naprawa gwarancyjna na węźle drogowym ul. Beskidzkiej (DK1). W sobotę 30 listopada wiadukt w ciągu DK1 (przy straży pożarnej) zostanie dopuszczony do ruchu. Kierowcy będą mogli przejechać górą obiektu bez utrudnień. Zmiana organizacji ruchu planowana jest w godzinach popołudniowych.

Jak informuje rzecznik UM Tychy, naprawa gwarancyjna na węźle drogowym ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości została podzielona na dwa etapy. Pierwszy – który zakładał naprawę konstrukcji nasypu w ciągu głównym zarówno na jezdni w kierunku Katowic, jak i tej w stronę Bielska-Białej – właśnie dobiega końca. W praktyce oznacza to koniec utrudnień w ruchu – mówi Ewa Grudniok. Od 20 września bowiem ruch miejski i tranzytowy musiał odbywać się przez rondo pod wiaduktem.

– Drugi etap naprawy zostanie wykonany na wiosnę – mówi Ewa Grudniok. Zakres prac jest jednak znacznie mniejszy (ok. 20 proc. całego zakresu robót) i nie będzie generował aż tak poważnych utrudnień. Obejmuje on naprawę konstrukcji nasypu w rejonie łącznic zjazdowych tylko na jezdni w kierunku do Bielska Białej.

– Naprawa gwarancyjna wynika z wady ukrytej materiału użytego do budowy nasypu, która stwierdzono w toku gwarancji. Prace w całości prowadzone są na koszt wykonawcy inwestycji – zapewnia rzecznik UM Tychy.

W Nowym Info pisaliśmy, że na niektórych odcinkach nasypu mamy do czynienia z uśpionym bublem – został tam użyty materiał co prawda certyfikowany, ale z wadą ukrytą i dlatego tylko krótko zachowywał się jak trzeba tylko przez 5 lat.

WIĘCEJ TUTAJ:

Uśpiony bubel, czyli co i dlaczego zepsuło się na DK1

Przypomnijmy, że 20 września wyłączono z ruchu wiadukt dwupoziomowego węzła drogowego na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Beskidzkiej (Drogi Krajowej nr 1). Samochody jadące DK1 tranzytem musiały zjechać na poziom dolny węzła (przeznaczony dotychczas dla ruchu lokalnego), wjechać na rondo pod wiaduktem i wyjechać na drogę tranzytową za estakadą.

Zamknięcie wiaduktu spowodowane było koniecznością przeprowadzenia gwarancyjnych prac naprawczych przez wykonawcę – Polimex Mostostal. Roboty te są nieodzowne z powodu „puchnięcia” części rdzenia nasypu. Inwestycja miasta Tychy zakończona została w 2014 r. Realizacja całego projektu przebudowy tyskiego odcinka DK1/DK86 kosztowała 190 mln zł brutto.

WIĘCEJ TUTAJ:

Po 5 latach węzeł drogowy do naprawy. Wiadukt na DK1 od 20 września będzie zamknięty.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here