Pierwszy rower elektryczny dla Tychów

0
Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, na gminnym rowerze ze wspomaganiem elektrycznym; fot. UM Tychy/fot. Kamil Peszat/ Twoje Tychy

Dzisiaj (7 października) Urząd Miasta Tychy poinformował o przekazaniu mu przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię pierwszego roweru ze wspomaganiem elektrycznym. Kosztował ok. 9,5 tys. zł. GZM zamówiło w sumie 230 takich rowerów i przekazuje je swoim członkom w ramach programu „Rowerem lub na kole”.

Jak informuje Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, do Tychów trafi w sumie 9 takich rowerów. Miasto czeka więc jeszcze na 8 sztuk. Ma je otrzymać do końca roku. Wiadomo już kto te rowery dostanie.

– Dwa z nich zostaną przekazane do Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, 3 do Straży Miejskiej, 1 do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a 3 pozostałe zostaną do dyspozycji tyskich urzędników – mówi Ewa Grudniok.

W ramach realizacji programu „Rowerem lub na kole” Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia za ponad 2,2 mln zł zamówiła 230 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

– Chcemy promować zrównoważoną mobilność miejską i pokazywać, że rower to świetny środek transportu do odbywania również podróży służbowych – powiedziała Karolina Wadowska, członek zarządu GZM. – Zmiany zaczynamy od siebie.

Celem Metropolii jest uruchomienie największej w Europie wypożyczalni elektrycznych rowerów miejskich. GZM do 2022 roku na pilotaż elektrycznego roweru metropolitalnego przeznaczy ok. 20 mln zł.

Liczba rowerów, które zostały przyznane poszczególnym gminom w ramach projektu „Rowerem lub na kole” uzależniona była m.in. od liczby mieszkańców oraz od obecności na terenie gmin służb mundurowych (policji i straży miejskiej). Z 230 rowerów wspomaganych elektrycznie członkowie GZM otrzymają 225. Najwięcej, bo 11, trafi do Katowic. Mikołów i Bieruń dostaną po 8, Lędziny – 6, Łaziska Górne – 5, a Bojszowy, Chełm Śląski, Imielin, Kobiór – po 2.

28 sierpnia w Katowicach przed siedzibą Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zaprezentowano pierwsza partię 46 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym kupionych dla urzędników. To z tej puli Tychy otrzymały pierwszy rower.

(pp)

Pierwsza partia rowerów elektrycznych dla Metropolii

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here