Pracownik starostwa z koronawirusem

0
Wejście do starostwa pszczyńskiego, fot. powiat pszczyński

Starostwo Powiatowe w Pszczynie poinformowało dziś (22.06), że Wydział Komunikacji i Transportu w najbliższych dniach będzie funkcjonował w niepełnym zakresie. Jest to związane z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa u jednego z pracowników. Pozostałe osoby z wydziału mają zostać poddane badaniom.

Jak podaje biuro prasowe starostwa pszczyńskiego, o dodatnim wyniku badania w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 u pracownika Wydziału Komunikacji i Transportu władze powiatu dowiedziały się w sobotę, 20 czerwca późnym wieczorem.

– Pracownik od wtorku, 16 czerwca, nie przychodził do pracy. W związku z zaistniałą sytuacją, po konsultacji z sanepidem, podjęte zostały natychmiastowe działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych – informuje starostwo.

– Realizujemy wszystkie zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i dozoru sanitarnego. Osoby, który miały bezpośredni kontakt ze wspomnianą osobą, zostały objęte kwarantanną i oczekują na pobranie wymazów. W celu jak najszybszego zidentyfikowania innych ewentualnych źródeł przekazywania infekcji podjęłam decyzję o przebadaniu wszystkich pozostałych pracowników Wydziału Komunikacji i Transportu ze środków pracodawcy. Próbki zostaną pobrane jeszcze dzisiaj – mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński. – W czasie epidemii troska o zdrowie i procedury bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników są naszym priorytetem. Zależy nam na otwarciu urzędu na bezpośrednią obsługę klientów, dlatego musimy być pewni, że mieszkańcy będą bezpieczni – dodaje.

Osoby zatrudnione w wydziale od poniedziałku pracują w formie zdalnej. Wszystkie wnioski i dokumenty, które wpływają od mieszkańców, będą rozpatrywane, jednak w najbliższych dniach praca wydziału będzie spowolniona ze względu na ograniczony dostęp do informatycznego systemu obsługi kierowców i pojazdów. – Po otrzymaniu wyników na nowo zorganizujemy pracę wydziału w formie dostosowanej do sytuacji –zależy to od ilości osób, które będą mogły wrócić do pracy – mówi Barbara Bandoła.

To drugi przypadek koronawirusa wśród pracowników starostwa. Pierwszy stwierdzono u pracownicy 1 czerwca. Wtedy również osoby z najbliższego kontaktu zostały przebadane i wykluczono ich zakażenie.  Jak zapewnia rzecznik starostwa, badaniom poddani zostali także pracownicy Wydziału Komunikacji i Transportu – wszystkie wyniki były wówczas negatywne.

Starostwo informuje, że oba przypadki nie są ze sobą powiązane, a nowe zakażenie najprawdopodobniej ma źródło zewnętrzne. –  Epidemia trwa i musimy sobie z nią radzić zachowywać ostrożność w sklepie, kościele, komunikacji publicznej i podczas każdego kontaktu z innymi ludźmi – podkreśla starosta.

(t), źródło: powiat pszczyński

Są znane wyniki badań pracowników starostwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here