PSSE Tychy: Pierwsza śmierć w Lędzinach, wzrost zakażeń SARS-CoV-2 w Tychach i pow. pszczyńskim

0
Plac Farski w Lędzinach, fot. RB

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 24 maja po godz. 14.00 o pierwszej śmiertelnej ofierze koronawirusa w Lędzinach. Tym samym liczba zgonów spowodowanych przez SARS-CoV-2 w rejonie nadzorowanym przez PSSE Tychy wzrosła do 7. Zanotowano też wzrost liczby zakażeń m.in. w Tychach i powiecie pszczyńskim, ale i ozdrowień.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. W ciągu ostatniej doby w Lędzinach zmarła jedna osoba zakażona koronawirusem, w gminie tej z 6 do 7 wzrosła też liczba osób z dodatnim wynikiem badań na obecność patogenu SARS-CoV-2. W sumie liczba zakażonych wzrosła o 11. W Tychach jest już bowiem 62 zarazonych (wzrost o 1), w Miedźnej 4 (wzrost o 1), w Pawłowicach 166 (wzrost o 8).

Dochodzi również do wyzdrowień. W ciągu ostatnich 24 godzin w Tychach liczba ozdrowieńców wzrosła z 15 do 16, w Mikołowie z 17 do 19. Pierwszego ozdrowieńca ma już Suszec. A skoro o tej gminie mowa, to warto zauważyć, że i ona wyprzedziła Tychy pod względem liczby osób skierowanych na przymusową kwarantannę i pozostających pod nadzorem epidemiologicznym.

Według portalu Polska w liczbach w gminie Pawłowice mieszka ok. 18 tys. ludzi, w gminie Suszec – ok. 12 tys., w Tychach – ok. 128 tys., w Lędzinach ponad 16 tys.; według pszczyna.pl w gminie Pszczynie (miasto + sołectwa) mieszka ok. 50 tys. ludzi.

Aktualny stan epidemii COVID-19 (wg PSSE Tychy, 24 maja 2020 r., godz. 14.00):

źródło: PSSE Tychy, 24.05.2020 r., godz. 14.00

(pp)

PSSE Tychy: Pod względem liczby zachorowań Suszec wyprzedził Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here