Śmierć komendanta – zarzuty prokuratorskie dla kierowcy toyoty

1
Nadkomisarz Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie (w środku); fot. KPP Mikołów

Prokuratorski zarzut nieumyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 54-letni kierowca toyoty, który doprowadził do zderzenia z motocyklem prowadzonym przez nadkom. Krzysztofa Skowrona, komendanta powiatowego policji w Mikołowie.

Przypomnijmy, że do tragicznego wypadku doszło 8 lipca na trasie DK 79 (Sandomierz – Kraków). Na skrzyżowaniu w miejscowości Wełnin (powiat buski, województwo świętokrzyskie). 54-letni kierujący toyotą wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa 45-letniemu motocykliście, którym okazał się komendant z Mikołowa. Więcej o wypadku pisaliśmy TUTAJ.

W środę 10 lipca telewizja Polsat News poinformowała, że Prokuratura Okręgowa w Kielcach postawiła 54-latkowi, kierującemu toyotą zarzut z art. 177 par. 2 Kodeksu karnego, związany z nieumyślnym naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym – niezachowaniem ostrożności, nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu motocykliście i spowodowaniem wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Po wypadku zbadano mężczyznę alkomatem. Był trzeźwy. Dodatkowo 54-latkowi pobrano krew do badań na obecność alkoholu i substancji psychotropowych w organizmie.

Jak informuje Polsat News, 54-letni Ryszard P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i złożył wyjaśnienia (prokuratura nie ujawnia ich treści). Wobec kierowcy zastosowano poręczenie majątkowe. Podejrzanemu grozi od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

(J), źródło: Polsat News

 

[AKTUALIZACJA] Nie żyje komendant policji

1 KOMENTARZ

  1. ….czy, aby na pewno należy się spieszyć z zarzutami….Można by zastosować zatrzymanie na 24 h, czy tam na 48 h-i wtedy technicy mogliby jeszcze przeszukać miejsce zdarzenia, w celu ewentualnego znalezienia kamerki, które często mają na kaskach motocykliści, wówczas byłaby szansa, odtworzenia tragicznego zdarzenia….Miałem bardzo dobry pomysł, by założyć dwie kamerki w aucie: jedna z tyłu, która trochę temperuje „kierowców”, a druga z przodu. W obu przypadkach, mam sceny, których bym się nie spodziewał na drodze…Sorry, takich mamy „kierowców”, itd…….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here