Śmierć w sylwestra, śmierć w Nowy Rok

0
Fot. KPP Mikołów

W Nowy Rok 1 stycznia br. po godz. 22.00 doszło do śmiertelnego wypadku na trasie DK81 w Orzeszu. Zginął pieszy, który znajdował się na prawym pasie drogi.

Na ulicy Centralnej (orzeski odcinek DK81), kilkaset metrów od skrzyżowania z ul. Mikołowską i Pszczyńską, 42-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej kierująca skodą octavią, jadąc w kierunku Katowic, na prawym pasie ruchu potrąciła znajdującego się na jezdni 58-letniego mężczyznę.

Mimo podjętej akcji reanimacyjnej załoga karetki pogotowia stwierdziła zgon mężczyzny. Prokurator zarządził sekcję zwłok. Kierująca osobówką została poddana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Była trzeźwa.

Jak wyjaśnia Ewa Sikora, rzecznik mikołowskiej policji, na razie nie są jasne okoliczności, w których ofiara znalazł się na jezdni. Według wstępnych ustaleń mundurowych, pieszy to osoba bez stałego miejsca zameldowania. Nie wykluczone, że był to bezdomny. Kobieta kierująca skodą twierdzi, że mężczyzna w chwili wypadku klęczał na jezdni. Być może upadł (obok ciała leżały kule). To jednak tylko przypuszczenie. Sekcja zwłok wykaże czy mężczyzna był trzeźwy.

Policja prosi osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do wyjaśnienia okoliczności wypadku w Orzeszu o kontakt telefoniczny: telefon 32 737 72 80 ( od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00) lub 32 737 72 00 (całodobowo przez 7 dni w tygodniu).

Fot. KPP Mikołów

W ostatnich dniach to drugi wypadek w powiecie mikołowskim, w którym ofiarą śmiertelną jest pieszy. W sylwestra na pasach w Mikołowie zginał 59-letni mężczyzna. Szczegóły poniżej:

Kolejna śmierć na pasach

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here