Udało się! Zebrano 9,5 mln zł na lek dla Maciusia!

1
Maciuś z mamą, fot. z arch. Eweliny Czerneckiej
Ewelina Czernecka z Maciusiem; fot.z arch. E. Czerneckiej

Udało się zebrać 9,5 miliona złotych na terapię genową dla chorego na SMA Maciusia Cieślika z Jankowic koło Pszczyny. Dziś, 28 grudnia, poinformowała o tym fundacja prowadząca zbiórkę.

Na stronie fundacji Siepomaga dziś, 28 grudnia, o godz. 20.44 widnieje kwota ponad 9,5 mln zł.

„Zapewne i Ciebie ucieszy wiadomość, że zbiórka którą wsparłeś „Ostatnie pół kilograma nadziei… Ratujemy Maciusia z SMA!” osiągnęła właśnie 100%. Dzięki Tobie i 200 tys. innych Pomagaczy udało się zebrać potrzebne środki na najdroższy lek świata dla Maciusia. Ten wspaniały chłopiec przejdzie terapię genową, która da mu ogromną szansę na pokonanie tej strasznej choroby, jaką jest SMA. Wierzymy w jej powodzenie! Razem Wielką mamy Moc!” – napisała fundacja Siepomaga w e-mailu do wspomagających zbiórkę.

Zbiórka na najdroższy lek świata trwała od 24 czerwca 2020 r. W ostatnich tygodniach musiała przyspieszyć, bo zmieniło się kryterium wagowe z 21 kg na 13,5 kg. Trwała dramatyczna walka z czasem.

Opowiadała nam o tym mama Maciusia – zob. nasz wywiad.

W akcje pomocy zaangażowało mnóstwo osób, w tym wiele gwiazd, m.in. wokalistka Tatiana Okupnik czy aktorki Małgorzata Kożuchowska i Anna Dereszowska.

Udało się.

https://www.siepomaga.pl/macius-cieslik

(r)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here