Wiadukt na DK1 zamknięty

1
Ruch na rondzie pod wiaduktem, 20.09.2019r.; fot. ZB
Reklama

Dzisiaj (20 września) zamknięto wiadukt dwupoziomowego węzła drogowego u zbiegu Drogi Krajowej nr 1 i al. Niepodległości w Tychach. Ruch tranzytowy przekierowano na rondo pod tym wiaduktem. Sytuacja taka ma potrwać co najmniej do końca roku. W tym czasie przeprowadzone będą prace naprawcze na przebudowanej 5 lat temu DK1.

W piątek 20 września wyłączono z ruchu wiadukt dwupoziomowego węzła drogowego na skrzyżowaniu al. Niepodległości i ul. Beskidzkiej (Drogi Krajowej nr 1). Samochody jadące DK1 tranzytem muszą teraz zjechać na poziom dolny węzła (przeznaczony dotychczas dla ruchu lokalnego), wjechać na rondo pod wiaduktem i wyjechać na drogę tranzytową za estakadą. Zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością przeprowadzenia gwarancyjnych prac naprawczych przez wykonawcę – Polimex Mostostal. Roboty te są nieodzowne z powodu „puchnięcia” części rdzenia nasypu. Inwestycja miasta Tychy zakończona została w 2014 r. Realizacja całego projektu przebudowy tyskiego odcinka DK1/DK86 kosztowała 190 mln zł brutto.

Ruch na rondzie pod wiaduktem odbywał się względnie sprawnie, 20.09.2019r.; fot. ZB
Korek na al. Niepodległości przed wiaduktem, 20.09.2019r. godz. ok. 15.00; fot. ZB

W pierwszym dniu zamknięcia wiaduktu ruch pojazdów na rondzie pod nim odbywał się względnie płynnie. Około godz. 15 korek na al. Niepodległości sięgał przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu al. Niepodległości z ul. kard. Wyszyńskiego. Z jezdni na wiadukcie zrywano asfalt.

(pp)

Po 5 latach węzeł drogowy do naprawy. Wiadukt na DK1 od 20 września będzie zamknięty.

Reklama

 

Reklama

1 KOMENTARZ

 1. Witam,
  W sprawie zamkniencia wiadukltu na DK1.
  Jak to jest mozliwe ze prace gwaranycjne trwaja tylko kilka godzin dziennie ?
  Dzis t.j 23 wrzesnia o 17:45 nie było nikog na placu budowy a korek z obu stron wynosił 15 minut.

  Jak uzasadniony jest tak krótki czas i setki tysiecy minut straoconych przez kierowców?
  Czy nowe info moze pomóc w tej sprawie ?
  Dziekuje
  marcin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here