Zwierzę przypominające pumę widziano w Chełmie Śląskim

0
Zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay

Zwierzę przypominające pumę widziano w Chełmie Śląskim. Urząd Gminy w Chełmie Śląskim zamieścił dziś (22.10) komunikat z apelem o ostrożność.

Na oficjalnej stronie UG Chełm Śląski pojawił się następujący komunikat:

„OSTRZEŻENIE! 21 października do Urzędu Gminy wpłynęła informacja z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu, iż 10 października w Małym Chełmie jeden z mieszkańców zauważył duże zwierzę przypominające pumę. O zdarzeniu zostało poinformowane m.in. Nadleśnictwo Katowice, Powiatowy inspektorat Weterynarii w Tychach oraz Koło Łowieckie „Łabędź” w Bieruniu. W związku z tym, do czasu wyjaśnienia zdarzenia, zalecamy ostrożność przy wchodzeniu do lasów i poruszaniu się w przestrzeniach otwartych (łąki, pola). W razie zaobserwowania zwierzęcia prosimy o kontakt z numerem alarmowym 112”.

Przypomnijmy, że na przełomie września i października podobne zgłoszenie miało miejsce w Pszczynie. Zwierzę przypominające pumę widziano w Piasku koło Pszczyny. UM w Pszczynie otrzymał też informacje o zwierzęciu przypominającym pumę widzianym w okolicy Radostowic i Kobióra. Sprawę potraktowano poważnie. Nadleśnictwo Kobiór rozpoczęło obserwację leśnych terenów.

Pisaliśmy o tym: tutaj

Sprawa pumy. Nadleśnictwo Kobiór wydało komunikat

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here