Skaldowie i Antek Smykiewicz – dla Maciusia Cieślika

0
fot. materiały organizatora

Skaldowie, Antek Smykiewicz i Grzegorz Poloczek wystąpią podczas „Festynu pod chmurką”, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 października, w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Jeziornej. To kolejna impreza, której celem jest pomoc w zebraniu zawrotnej sumy potrzebnej na leczenie Maciusia Cieślika z Jankowic.

„Festyn pod chmurką” to oddolna inicjatywa mieszkańców Goczałkowic-Zdroju i okolic, poruszonych historią Maciusia Cieślika z Jankowic koło Pszczyny. Chcą pomóc mamie chłopczyka (cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni) w zebraniu pieniędzy na leczenie, które kosztuje aż 9,5 mln zł.

Impreza odbędzie się w Goczałkowicach-Zdroju przy ul. Jeziornej, na terenie przy lokalu „Makuś”. To miejsce przy popularnej ścieżce rowerowej prowadzącej nad Zaporę Goczałkowicką.

Festyn rozpocznie się o godz. 12.00 występami wokalistów Voice Pless, studia piosenki Barbary Brody-Malon. O godz. 14.30 zagra Orkiestra Dęta Goczałkowice.

Na godz. 16.00 zaplanowano występ Grzegorza Poloczka i jego gości. To piosenkarz i satyryk z kabaretu Rak.

O 17.00 będzie można wziąć udział w aukcjach. Poprowadzi je (jak i całą imprezę) Jacek Kobyliński.

O godz. 18.00 wystąpią Jacek i Andrzej Zielińscy, liderzy zespołu Skaldowie.

Na godz. 19.00 zaplanowano występ wokalisty Antka Smykiewicza.

O 20.00 zagra DJ Olek.

Patronat nad imprezą objęli burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i wójt Goczałkowic-Zdroju Gabriela Placha.

Ja informują organizatorzy, podczas imprezy zachowane będą zalecenia sanitarne.

Historia Maciusia Cieślika poruszyła wiele osób w powiecie pszczyńskim i poza nim. Odbył się już m.in. festyn w Jankowicach, z których chłopczyk pochodzi. Zorganizowano całonocny bieg wokół rynku. Pieniądze zbierają biegacze i rowerzyści. W zbiórkę włączyli się samorządowcy i parlamentarzyści. Tegoroczny przegląd zespołów „Żubrowisko” też zorganizowano dla Maćka. I ciągle daleko jeszcze do zebrania zawrotnej kwoty 9,5 mln zł. 8 października na portalu siepomaga, gdzie zbierane są środki dla Maciusia, widniała suma 1,6 mln zł. 

Historię Maciusia można przeczytać (i zbiórkę wesprzeć) tutaj: https://www.siepomaga.pl/macius-cieslik

(r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here